Quote:
Originally Posted by hi_im_god
I still don't get the analogy.
can you put it in terms of bacon?
|
Sure...you used to buy bacon for $4 a pound...good, meaty bacon, that held it's form when you cooked it...now they are giving you a lot more bacon, say a pound and a half, but are charging you $5.50 and when you cook it, it shrivels up like a shrinky dink.
Get it now?